Централен совет на ДС: Кај граѓаните постои огромно незадоволство од нефункционирањето на државните институции

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за правда на Република Северна Македонија и Работната група за граѓанскиот законик поддржани од регионалниот проект „Правни реформи за економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ кажа дека ќе бидат побиени стравот и сомнежите за уставните измени. Таа во гостувањето во Телма ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приоритет за ЕУ се реформите, но патот кон ЕУ ќе се отвори само со уставните измени, рече заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка изјава за соработка во областа на заштитата и спроведувањето на принципите на владеење на правото, реформите во областа на граѓанското и кривичното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за правда Кренар Лога одржа работна средба со министерката за правда на Австрија, Алма Задиќ. Австрија ја поддржува Република Северна Македонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда, Кренар Лога, потпиша заедничка изјава со Министерката за правда на Австрија, Алма Задиќ. Лога истакна дека се дискутирало за многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа иницијатива, како што соопштија од партијата започнала пред една година во рамките на Зелената Балканска мрежа и е автентична, односно потекнува од самите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес во Сараево, зелените партии од регионот на Западен Балкан потпишааа Декларација за заедничка соработка. Оваа иницијатива, велат од ДОМ, започна пред една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 62 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централен совет на ДС: Кај граѓаните постои огромно незадоволство од нефункционирањето на државните институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: