Уште една банкарска криза? ЕЦБ уверена во финансиската отпорност на еврозоната


Меѓу низата решенија за намалување на инфлацијата и постигнување економска стабилност и раст проф.д-р Синиша Наумоски како примарна ја посочува потребата од ...
| | веќе видена | слични

Економската криза со која се соочуваме е различна од светската финансиска криза од 2008 година, потенцира професорот Синиша Наумоски. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата пораснаа денеска, откако американската Агенција за информации за енергетиката ЕИА извести за повлекување на залихи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар порасна на светските берзи во четвртокот бидејќи намалената загриженост во врска со банкарскиот сектор го зајакна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Економските податоци сè уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 67 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 165 | | | веќе видена

ВМРО-Народна ќе гласа против за петте предлог-закони со ознака на европско знаме, поврзани со изградбата на дел од Коридорите 8 и 10Д, кои што поминаа на ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратеникот Антонијо Милошоски во емисијата „За или против“ на Алфа ТВ рече дека претставниците на власта надвор од нивните законски овластувања потпишале ...
сите 369 | | | веќе видена

Владата соопшти дека европарламентарците изгласале одобрување на 100 милиони евра макрофинансиска помош за Македонија. Средствата од овој инструмент ќе бидат ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една банкарска криза? ЕЦБ уверена во финансиската отпорност на еврозоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: