Стојановиќ: Истрагата ќе покаже дали затворската полиција била вмешана при копањето на тунелот во „Идризово“


Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески на Денот на правосудството – 31 Март лично им се обрати на јавните обвинители и ја побара нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Денот на правосудството – 31 Март јавниот обвинител Љубомир Јовески со порака до сите јавни обвинители во државата, побара поддршка за удвојување на ...
| | веќе видена | слични

По цели 6 години заедно во власта во која Љубомир Јовески е избран за државен јавен обвинител од владата на СДСМ каде Оливер Спосовски беше и технички премиер, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство ќе ги уредуваат клучните области на заедничкото постапување на двете институции. Во рамки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство и Министерството за внатрешни работи денеска потпишаа протокол за соработка како резултат на шестмесечната активна работа на работната ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија и Министерството за внатрешни работи денеска ќе потпишат Протокол за соработка. На потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојановиќ: Истрагата ќе покаже дали затворската полиција била вмешана при копањето на тунелот во „Идризово“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: