ГИ ТЕПАЛЕ И ГИ ТЕРАЛЕ ДА ЈА ПЕАТ РУСКАТА ХИМНА: Украинските деца кои се вратија дома раскажаа што им се случувало


Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
| | веќе видена | слични

Рускиот постојан претставник во Обединетите нации во Њујорк, Василиј Небензја, ги отфрли обвинувањата од Западот дека наводно Русија евакуираните деца од ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на Бајден нуди поддршка за создавање на меѓународен суд за гонење на наводните злосторства за агресија од страна на Русија против Украина. Во ...
| | веќе видена | слични

Обраќајќи се на руски на Телеграм, Ирина Верешчук рече дека „јавното фалење со незаконски активности е особено одвратно“. „Земењето деца без родители од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Украинската вицепремиерка ги предупреди руските граѓани „да не посвојуваат деца украдени од Украина и транспортирани во Русија“. Пишувајќи на руски на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД се залагаат за формирање на специјален суд за руското „злосторство агресија“ против Украина, кое ќе биде „вкоренето во украинскиот правосуден систем“. ...
| | веќе видена | слични

Верешчук на својот канал на Телеграм изјави дека сирачињата биле „украдени во Украина“ и наводно биле дадени на посвојување во Русија. Таа додаде дека „силно ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави (САД) го поддржуваат формирањето на Специјален суд за кривично дело агресија врз Украина, соопшти Стејт департментот. Стејт ...
| | веќе видена | слични

Стејт департментот на САД го поддржува развојот на „меѓународен трибунал“ за кривично гонење на руските воени злосторства во инвазијата врз Украина, изјави Бет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГИ ТЕПАЛЕ И ГИ ТЕРАЛЕ ДА ЈА ПЕАТ РУСКАТА ХИМНА: Украинските деца кои се вратија дома раскажаа што им се случувало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: