Мицкоски: Засрамен сум што воопшто имав можност да се запознаам со Данела

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалничката Данела Арсовска отпочнала постапка за враќање на споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред судовите во Скопје. Од општина Центар, за повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Насловот на овој текст јасно укажува на проблемот во евиденцијата на Град Скопје од каде бараат мртва баба да плати данок на имот за стан кој го продала пред 3 ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот Градски паркинг каде раководи директор поставен од градоначалничката Данела Арсовска се пофали со ,,инвестиција” која во нормални градови и држави не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 641 | | | веќе видена

Рускиот гувернер на областа Херсон, Владимир Салдо, денеска соопшти дека 5.000 луѓе се евакуирани од регионот по пукањето на браната Нова Каховка.„До денес, ...
сите 326 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 87 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 76 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Засрамен сум што воопшто имав можност да се запознаам со Данела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: