Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство на редовна средба со економскиот тим на Владата

2 копии

Постојаниот партнерскиот однос и комуникацијата меѓу компаниите од приватниот сектор и институциите се клучни за спроведување на суштински консултации и заемен ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, во емисијата „Студио 10“ на Телевизија 24 рече дека проектот „Филмски ...
| | веќе видена | слични

За изградба на филмски студија или т.н. филмски град во Скопје најавен од светската филмска ѕвезда Џон Малкович, прво од компанијата барале да им бидат дадени ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски информира дека се сретнале со преставници на актерот Џон Малкович за изградба на филмскиот град, но лицата инсистираале ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, директор на ТИРЗ, во СТУДИО 10 на ТВ 24 вели дека оваа Влада донесе закон со кој се изедначија странските и домашните инвеститори во смисла ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Успеавме да ја промениме перцепцијата на странските инвеститори за зоните и перцепцијата дека земјата е дестинација со евтина работна сила. Сега странските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Промоцијата на Северна Македонија како земја со поволни услови за инвестирање е една од иницијалните начини да се заинтересираат потенцијалните инвеститори за ...
| | веќе видена | слични

Клучните иницијативи и предлози на странските компании со цел олеснување на работењето во специфични области како даночна и царинска политика, работни односи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1033 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 217 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство на редовна средба со економскиот тим на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: