Зибери: Со премиер Албанец се кршат табуата дека клучните функции се резервирани за една етничка заедница


Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
| | веќе видена | слични

Во тек е постапка за промена на Законот за извршување на санкции, каде се опфатени и измените што се однесуваат на издржување на мерката „упатување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител констатирал зголемување од 20 проценти на покренати претставки за повреда на човековите права и слободи во споредба со минатата година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител предупреди на агресивните реклами за брзи кредити, за кои рече дека покрај тоа што се без камати, за задоцнета исплата следат огромни ...
| | веќе видена | слични

Голем број граѓани кои зеле брзи кредити од финансиските друштва имаат големи проблеми соочувајќи се со огромни трошоци кои неколкукратно ја зголемуваат сумата ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител Насер Зибери на денешната презентација на Извештајот за 2022 година кажа дека граѓаните често земаат брзи кредити, а притоа не се ...
| | веќе видена | слични

За земен брз кредит од 9.000 денари, граѓанин, кој поднел претставка кај Народниот правобранител, бил принуден да плати сума за осум пати поголема од главниот ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител, Насер Зибери, денеска го презентираше Годишниот извештај за степенот на обезбедувањето почитување, унапредување и заштита на ...
| | веќе видена | слични

Најмногу повреди констатиравме кај правата на детето, податок кој не загрижува бидејќи станува збор за лица кои согласно Конвенцијата за правата на детето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 134 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 147 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 406 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Реџеп Таип Ердоган ќе остане на чело на Турција во следните пет години,откако победи на вчерашните избори во Турција. Ердоган е роден на 26 февруари 1954 ...
сите 175 | | | веќе видена

Левица со нови обвинувања кон власта. „ П д 1-ви јули, СДС најавува покачување на стапката на ДДВ за струја од 10% на 18% и според неа, стапката постепено ќе ...
сите 89 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Со премиер Албанец се кршат табуата дека клучните функции се резервирани за една етничка заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: