Мицкоски: Имаме план како до преговори, прво избори и три столба – економски, политички и национален пакет


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се наоѓаме за првпат во драстично спротивставени позиции на власта и опозицијата, рече заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничката Влада е само еден член од Договорот од Пржино во 2016 година, но треба да повториме зошто и како беше направена, рече потпретседателката на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
| | веќе видена | слични

„Уставните измени не треба да бидат предмет на политичка девалвација или уцена од било која политичка партија“, рече потпретседателката на СДСМ, Сања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција категорично ги демантира лажните и шпекулативни вести објавени на неколку медиуми и телевизии за наводни преговори на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција категорично демантира дека воделе тајни преговори со поранешниот премиер Никола Груевски за обезбедување гласови за уставни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Христијан Мицкоски, без идеја, предлог и решение, делува како анти-НАТО и анти-ЕУ политичар. Лицемерно Мицкоски, декларативно се залага за членство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицемерно Христијан Мицкоски, декларативно се залага за членство на државата во ЕУ, а во пракса ВМРО-ДПМНЕ не поддржа ниту една одлука за евроинтеграциите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 217 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Имаме план како до преговори, прво избори и три столба – економски, политички и национален пакет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: