Битиќи од компанијата Махагони: Државната помош за инвестиции ги подобрува производните капацитети на нашите компании

При посетата на фабриката специјализирана за дизајнирање и производство на висококвалитетен мебел од бука и храст, која успешно опстојува на пазарот веќе 28 ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, во емисијата „Студио 10“ на Телевизија 24 рече дека проектот „Филмски ...
| | веќе видена | слични

За изградба на филмски студија или т.н. филмски град во Скопје најавен од светската филмска ѕвезда Џон Малкович, прво од компанијата барале да им бидат дадени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку финансиската помош за компаниите во помалку развиените планиски региони, го поттикнуваме рамномерниот регионален развој, изјави заменик-претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Оваа компанија добива поддршка од државата и, како што нагалси Битиќи, тоа дава резултати и придонесува во рамномерниот регионален развој. - „Алмеро“ е една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, денеска ја посети компанијата за ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски информира дека се сретнале со преставници на актерот Џон Малкович за изградба на филмскиот град, но лицата инсистираале ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, директор на ТИРЗ, во СТУДИО 10 на ТВ 24 вели дека оваа Влада донесе закон со кој се изедначија странските и домашните инвеститори во смисла ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Успеавме да ја промениме перцепцијата на странските инвеститори за зоните и перцепцијата дека земјата е дестинација со евтина работна сила. Сега странските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 216 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи од компанијата Махагони: Државната помош за инвестиции ги подобрува производните капацитети на нашите компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: