Во Црна Гора се продаваат скоро 300 хотели и туристички објекти

2 копии

Од хрватските агенции за недвижности велат дека пазарот донекаде се стабилизира. Најскапите станови се во Сплит. Цената на квадрат се движи од 3 до 8 илјади ...
| | веќе видена | слични

Имено, во овој затвор затворениците биле сместени 40 години, а потоа бил користен како складиште и локација за снимање филмови. За продажбата на овој имот е ...
| | веќе видена | слични

Во пребарувачот за туристичко сместување Booking.com N1 Словенија прегледа пет хрватски места каде Словенците сакаат да летуваат: Макарска, Дубровник, Задар, ...
| | веќе видена | слични

Како и претходните два извора, така и оваа беше проследена со голем интерес кај нашите сограѓани за купување недвижен имот покрај море. Овој тренд е сосема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора се продаваат скоро 300 хотели и туристички објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: