По посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг на Москва Засега отворено подадена рака само за економските интереси

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, ја предупреди во четвртокот Кина од којашто Европската унија е трговски силно зависна, дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, денеска изјави дека односот на Кина кон војната во Украина ќе биде „одлучувачки фактор за ...
| | веќе видена | слични

Во услови на зголемена загриженост дека кинескиот лидер Ши Џинпинг ја засилува својата поддршка за руската војна во Украина, шпанскиот премиер Педро Санчез ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Кина соопшти дека засега нема информации за потенцијална средба меѓу кинескиот лидер Си Џинпинг и украинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го покани кинескиот претседател Шји Џјинпинг да ја посети Украина, објави во средата „Асошиетед прес“. „Подготвени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг на Москва Засега отворено подадена рака само за економските интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: