Османи: Малцинството не може да се наметне на мнозинството


2 копии

Не се наоѓаме за првпат во драстично спротивставени позиции на власта и опозицијата, рече заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска во седиштето на ДУИ ги повика претставниците на огранокот во Сарај. Според партијата, се разговарало за внатрепартиските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничката Влада е само еден член од Договорот од Пржино во 2016 година, но треба да повториме зошто и како беше направена, рече потпретседателката на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
| | веќе видена | слични

„Уставните измени не треба да бидат предмет на политичка девалвација или уцена од било која политичка партија“, рече потпретседателката на СДСМ, Сања ...
| | веќе видена | слични

Македонија во никој случај не треба да прифати менување на својот Устав, барем не сега под овие услови кои денеска ни се сервираат. Тоа би било возможно да го ...
| | веќе видена | слични

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1033 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 218 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Малцинството не може да се наметне на мнозинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: