САМИТ НА ЕУ ЗА УКРАИНА: Наша цел е итно да се зголеми производството и испораката на муниција за Украина, порача Мишел

Претседателот на Советот на Европска Унија, Шарл Мишел испрати писмо до лидерите на земјите-членки на ЕУ, во кое ги покани на Самитот закажан за денеска и утре ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за земјоделство Јануш Војчеховски во четвртокот изјави дека ќе го поддржи предлогот на Полска за ограничување на трговијата со Украина, во ...
| | веќе видена | слични

По почетокот на инвазијата, Русија ја блокираше Украина, еден од најголемите светски извозници на жито, од пристаништата на Црното Море од кои извезува ...
| | веќе видена | слични

Полска сака Европската унија да ги искористи сите достапни алатки за да го ограничи влезот на украинските житарки на пазарот на Унијата, рече премиерот Матеуш ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полската влада усвои одлука за зголемување на производството на муниција, изјави денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки.-Полската влада има намера да ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за почеток на преговорите за пристапување на Молдавија во ЕУ ќе биде разгледано наскоро, увери претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел синоќа вети дека ЕУ ќе продолжи да ја поддржува војната на Украина против Русија се додека е потребно, додавајќи ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за внатрешен пазар и индустрија, Тиери Бретон, денеска, по разговорот со полскиот премиер Матеуш Моравјецки, ги повика земјите од Европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од државната групација за оружје Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), значително ќе го зголеми својот производствен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1033 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 219 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМИТ НА ЕУ ЗА УКРАИНА: Наша цел е итно да се зголеми производството и испораката на муниција за Украина, порача Мишел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: