Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

6 копии

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека за првпат идејата за внесување на Бугарите во Уставот тој ја слушнал од висок претставник на ВМРО – ...
сите 608 | | | веќе видена

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 62 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЈОВЕВ Социјалните мрежи се вжештија по објавата дека првиот човек на Државна кардиохирургија, проф. Сашко Јовев е разрешен од ...
сите 106 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 221 | | | веќе видена

Русија ја контролира браната и целата хидроелектрана Каховка повеќе од една година. Физички е невозможно да се разнесе однадвор, со гранатирање. Руските ...
сите 152 | | | веќе видена

На 06.06.2023 криминалистичката полиција при СВР Битола ја лиши од слобода З.М.(53)од Битола. Имено, при извршен претрес во дом и помошни простории кои ги ...
сите 244 | | | веќе видена

Во Клиничка болница Тетово по пуштањето во употреба на Ургентен центар, министерот за здравство Фатмир Меџити и директорот Плумб Вела најавија дека во скоро ...
сите 113 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Украина нема да може да се приклучи на Алијансата додека има конфликт на нејзина територија, а НАТО го разбира тоа, изјави денеска естонската премиерка Каја ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: