Истрагата без одговори за тунелот во Идризово, разрешениот директор тврди дека тој го открил случајот

Првите сомнежи за бегство преку подземен тунел, управата на Идризово ги имала од средината на минатиот месец.. Доскорешниот директор Шпенд Тахири, во изјава за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што велите дека нема никакви мерки, не значи дека Обвинителството и надлежните служби не постапуваат. Поради фазата во која се наоѓа постапката, сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за правда, Кренар Лога, не знае детали дали има суспендирани полицајци и командири во „Идризово“, откако во затворот беше откриен тунел за бегство ...
| | веќе видена | слични

МВР два месеци знаеле за тунелот во Идризово и ја зголемиле безбедноста во затворот. Министерот Спасовски вели во моментов се прибираат докази дали и колку од ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој соопшти дека надлежните темелно работат на истрагата, која треба да покаже и дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В.директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ вели дека во затворот Идризово има дел каде затворениците слободно шетаат и дека таму лесно ...
| | веќе видена | слични

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
| | веќе видена | слични

Можно е да имало помош од затворската полиција при копањето на тунелот во затворот Идризово, но истрагата допрва ќе докаже дали е свесно помагано или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ, вечерва во „Топ тема“ зборуваше за случајот со тунелот за бегство кој го ископале затвореници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрагата без одговори за тунелот во Идризово, разрешениот директор тврди дека тој го открил случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: