Истече рокот за кандидатура за изборите на северот на Косово, Српска листа не се пријави


3 копии

Портпаролот на Централната изборна комисија во Косово Валмир Ељези потврди дека денеска истече рокот за пријавување на кандидатите за вонредните локални избори ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српската листа денеска соопшти дека одлуката да не учествува на претстојните локални избори на северот на Косово е „последица на континуираното институционално ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на локалните избори за четири општини на северот на Република Косово, Српската листа не се пријави за учество. Од Германија порачуваат дека доколку ...
| | веќе видена | слични

Во полицијата во Штип актуелниот градоначалник Иван Јорданов пријавил вработен во општината Ј.М. за упатени закани, воедно и за уништени гуми на неговото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 238 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истече рокот за кандидатура за изборите на северот на Косово, Српска листа не се пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: