Османи за „Огнените“: Сакаат мислењата на малцинството да му го наметнат на мнозинството

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
| | веќе видена | слични

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
| | веќе видена | слични

Пеењето не е начин за комуникација и решавање на проблемите во политиката, тврди во интервјуто на Невзат Бејта за Вечер. прес . Секогаш кога ќе испратите ...
| | веќе видена | слични

Во групата незадоволни во ДУИ, сега се тројца пратеници. За да ги исклучат од партија треба да се дебатира во партијата, ако мнозинството членови на ...
| | веќе видена | слични

Иако до следните редовни парламентарни избори, има уште речиси година дена, се редат анкети за јавното мислење околу тоа во кого граѓаните имаат најголема ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на јавното мислење што го спровело Институтот за јавни политики „Арбен Џафери“ речиси една третина од испитаниците, односно 31,7 отсто би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена

Петро Андријушченко, советник на градоначалникот на Мариупол во егзил, извести дека 100 руски војници биле убиени, а над 400 повредени во напад на поранешна ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи за „Огнените“: Сакаат мислењата на малцинството да му го наметнат на мнозинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: