Имајќи предвид дека земјата е рамна плоча копањето тунел во Идризово е бесмислено

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
| | веќе видена | слични

Јовески: Лицата кои беа примени на Академијата за судии покажаа резултати Филип Здравески 30.03.2023 / 12:33 Македонија Државниот обвинител Љубомир Јовески не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот обвинител Љубомир Јовески не гледа причина да се фрла сомнеж врз изборот на синот на спикерот на Собранието, Талат Џафери и сопругата на шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што велите дека нема никакви мерки, не значи дека Обвинителството и надлежните служби не постапуваат. Поради фазата во која се наоѓа постапката, сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за правда, Кренар Лога, не знае детали дали има суспендирани полицајци и командири во „Идризово“, откако во затворот беше откриен тунел за бегство ...
| | веќе видена | слични

МВР два месеци знаеле за тунелот во Идризово и ја зголемиле безбедноста во затворот. Министерот Спасовски вели во моментов се прибираат докази дали и колку од ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој соопшти дека надлежните темелно работат на истрагата, која треба да покаже и дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В.директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ вели дека во затворот Идризово има дел каде затворениците слободно шетаат и дека таму лесно ...
| | веќе видена | слични

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 621 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 396 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имајќи предвид дека земјата е рамна плоча копањето тунел во Идризово е бесмислено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: