Генерали Инвестментс: Падот на Credit Suisse ги измеша картите на берзите

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Нема паника на берзите Потрагата по гнили јаболка во ...
| | веќе видена | слични

„Владите мора да се грижат за најсиромашните“, изјави претседателката на Меѓународниот монетарен фонд Кристалина Георгиева во обраќањето на Форумот за Азија во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Економските податоци сè уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

По три последователни месеци пад, инфлацијата во Велика Британија повторно скокна, принудувајќи ја Банката на Англија да ја зголеми основната каматна стапка по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева, алармира дека светската економија се соочува со ризици за финансиската ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, во неделата рече дека ризиците за финансиската стабилност се зголемени и повика на ...
| | веќе видена | слични

Среднорочните изгледи за глобалната економија најверојатно ќе останат слаби поради зголемените ризици за финансиската стабилност, изјави извршната директорка ...
| | веќе видена | слични

Федералните резерви оваа недела се соочија со особено вознемирувачка одлука: Дали треба да ги зголемат каматните стапки за време на банкарската криза? За Том ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 396 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Падот на Credit Suisse ги измеша картите на берзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: