Владата ги замрзна цените на јајцата и оризот


3 копии

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
| | веќе видена | слични

Ќе исчезнат ли дел од производите од рафтовите на маркетите, поради владините одлуки за замрзнување на цените. Економистите посочуваат дека оваа непопуларна ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница донесе Одлука со која се утврдуваат највисоки цени на трговија на мало на хигенски производи. Согласно одлуката се утврдуваат ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница донесе одлука, за 13 проценти се намалуваат и ограничуваат цените на тоалетната хартија, хигиенските влошки, влажните марамчиња, пелените. ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли недостиг на некои прехрамбени производи, или пак, на хигенските продукти низ маркетите поради владините одлуки за замрзнување на цените во земајва. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. ...
| | веќе видена | слични

Владата попладнево донесе одлуката за замрзнување на цените на дел од хигиенските производ. Дека ќе биде донесена ваква одлука денеска најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало. „Станува збор за тоалетна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светската здравствена организација (СЗО) брза помош за деловите на Украина погодени од поплавите и се подготвува да одговори на низа здравствени ризици, ...
сите 323 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 103 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 231 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги замрзна цените на јајцата и оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: