Маркетите ја почитуваат одлука, граѓаните незадоволни од намалувањето на цените


Верче Дончевска, која со години е пазарџика во скопски Аеродром не е загрижена за профитот поради намалувањето на цената на јајцата. Вели заработувачката е за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
| | веќе видена | слични

Ќе исчезнат ли дел од производите од рафтовите на маркетите, поради владините одлуки за замрзнување на цените. Економистите посочуваат дека оваа непопуларна ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница донесе Одлука со која се утврдуваат највисоки цени на трговија на мало на хигенски производи. Согласно одлуката се утврдуваат ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница донесе одлука, за 13 проценти се намалуваат и ограничуваат цените на тоалетната хартија, хигиенските влошки, влажните марамчиња, пелените. ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли недостиг на некои прехрамбени производи, или пак, на хигенските продукти низ маркетите поради владините одлуки за замрзнување на цените во земајва. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. ...
| | веќе видена | слични

Владата попладнево донесе одлуката за замрзнување на цените на дел од хигиенските производ. Дека ќе биде донесена ваква одлука денеска најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало. „Станува збор за тоалетна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Централното претседателство на ДУИ го заврши својот состанок во партиското седиште во Мала Речица, а партијата информираше дека се прифаќаат предусловите кои ...
сите 940 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 288 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркетите ја почитуваат одлука, граѓаните незадоволни од намалувањето на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: