ГОРИВАТА СО НОВИ ЦЕНИ - РКЕ донесе нова одлука која ќе важи по полноќ

Регулаторната комисија за енергетика со последната одлука повторно ги намалува цените на нафтените деривати во просек за 0,55 отсто во однос на претходната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за економски прашања на денешната седница треба да го разгледа финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...
| | веќе видена | слични

Во Предлог финансискиот план, како што велат од РКЕ, се презентирани планираните приходи и расходи на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Малопродажната цена на Еуродизел (Д-Е V) се намалува за 1,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намалува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОРИВАТА СО НОВИ ЦЕНИ - РКЕ донесе нова одлука која ќе важи по полноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: