Времето денес ќе биде променливо облачно и врнежливо

11 копии
6 копии

До петок ќе се задржи стабилно време, а за време на викендот ќе има услови за краткотраен локален дожд. Времето утре ќе биде наутро студено, а преку денот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето утрово ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта и медиумите околу нив останаа затечени дека лидерот на опозицијата на вчерашната средба со Ковачевски презентираше план план за ЕУ и зачуван идентитет. ...
сите 582 | | | веќе видена

По разрешувањето на директорот на Клиниката за кардиохирургија, Сашко Јовев, јавноста не стивнува со коментари и изразување на поддршка на социјалните мрежи. ...
сите 197 | | | веќе видена

По вчерашната лидерска средба помеѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мискоцки, се огласија градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, чиј претседател е Мицкоски. ...
сите 233 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 126 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 70 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 187 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денес ќе биде променливо облачно и врнежливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: