Од денеска ќе јадеме ориз и јајца од кокошка по замрзнати цени


2 копии

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Владата и компаниите мора да покажат единство за доброто на граѓаните и на државата во справувањето со предизвиците кои ги наметна ...
| | веќе видена | слични

Владата попладнево донесе одлуката за замрзнување на цените на дел од хигиенските производ. Дека ќе биде донесена ваква одлука денеска најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало. „Станува збор за тоалетна ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска на предлог на Министерството за економија ќе носи одлука за замрзнување на цените на одредени хигиенски производи и ќе се определува највисока ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница ќе донесе Одлука со која се утврдуваат највисоки цени на трговија на мало на хигенски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 371 | | | веќе видена

По вчерашната лидерска средба помеѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мискоцки, се огласија градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, чиј претседател е Мицкоски. ...
сите 244 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 57 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска ќе јадеме ориз и јајца од кокошка по замрзнати цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: