Издадена наредба за апсење на Путин

2 копии

Откриени детали од тајна средба: Путин ја подготвува Русија за „вечна војна“ Александра Спасеска 29.03.2023 / 12:35 Свет Една вечер кон крајот на декември, ...
| | веќе видена | слични

Високи руски функционери, пратеници и сенатори, гувернери, шефови на државни компании и шефови на големи банки се соочуваат со значителни ограничувања за ...
| | веќе видена | слични

Американските власти објавија нови детали за наводниот руски шпион кој се обидел да се инфилтрира во Меѓународниот кривичен суд во Хаг под лажен идентитет што ...
| | веќе видена | слични

Објавата што се споделува на Фејсбук шири невистини, а истовремено ѝ недостига контекст. Постот дезинформира дека деца во училиштата во С. Македонија се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фотографијата со момчето е стара девет години и потекнува од меѓународниот фестивал на тетоважи кој по 10 пат се одржал во Киев во 2014 година. Како што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 513 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 425 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Издадена наредба за апсење на Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: