Путин и Кси ветија пријателство


Министерството за надворешни работи на Кина соопшти дека засега нема информации за потенцијална средба меѓу кинескиот лидер Си Џинпинг и украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, денеска во Москва изјави дека НАТО всушност се бори на страната на режимот во Киев и е длабоко ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го покани кинескиот претседател Шји Џјинпинг да ја посети Украина, објави во средата „Асошиетед прес“. „Подготвени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Расте евроскептицизмот во Македонија иако и натаму над половина од граѓаните даваат поддршка за членство во Европската Унија. Последното истражување на јавното ...
сите 117 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Кси ветија пријателство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: