Драг мој Мешко, ти навиваше за мене и тогаш кога не требаше: Игор Џамбазов се збогува со својот пријател


Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според актерот Драган Спасов-Дац, Мешко ги имал сите болести на овој свет, а бил поздрав од сите.  -Мешко, глумците не умираат, немаат години, глумците на ...
| | веќе видена | слични

Мешко беше мајстор актер, во разни ситуации и претстави, неверојатен тип за импровизации, рече режисерот Коле Ангеловски на денешната комеморација во Драмски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе остане запаметен по култните улоги во „Солунски патрдии“ и „Викенд на мртовци“, а потоа и во „Театарче лево ќоше“, „Женски оркестар“, „Балкан бенд“… Димче ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 592 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 306 | | | веќе видена

Формулата за евентуалните уставни измени мора да вклучува јасен носител на државноста во името на македонскиот народ Никој во суштина нема проблем Бугарите да ...
сите 238 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 213 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драг мој Мешко, ти навиваше за мене и тогаш кога не требаше: Игор Џамбазов се збогува со својот пријател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: