Путин: Британија најави испраќање тенкови и гранати со осиромашен ураниум, ако тоа се случи, ќе одговориме


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Кина соопшти дека засега нема информации за потенцијална средба меѓу кинескиот лидер Си Џинпинг и украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, денеска во Москва изјави дека НАТО всушност се бори на страната на режимот во Киев и е длабоко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека целта на Владимир Путин е да го избрише идентитетот на Украина како независна, суверена нација и да ...
| | веќе видена | слични

„Оваа војна е напад не само врз Украина, туку и врз меѓународниот поредок заснован на правила што се обидуваат да го одбранат меѓународниот мир и стабилност и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го покани кинескиот претседател Шји Џјинпинг да ја посети Украина, објави во средата „Асошиетед прес“. „Подготвени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 670 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 719 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Британија најави испраќање тенкови и гранати со осиромашен ураниум, ако тоа се случи, ќе одговориме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: