Изет Меџити: Не ми е јасно од каде наоѓа Груби пари за толку скапи пејачи

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
| | веќе видена | слични

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
| | веќе видена | слични

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
| | веќе видена | слични

Пеењето не е начин за комуникација и решавање на проблемите во политиката, тврди во интервјуто на Невзат Бејта за Вечер. прес . Секогаш кога ќе испратите ...
| | веќе видена | слични

Во групата незадоволни во ДУИ, сега се тројца пратеници. За да ги исклучат од партија треба да се дебатира во партијата, ако мнозинството членови на ...
| | веќе видена | слични

Иако до следните редовни парламентарни избори, има уште речиси година дена, се редат анкети за јавното мислење околу тоа во кого граѓаните имаат најголема ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на јавното мислење што го спровело Институтот за јавни политики „Арбен Џафери“ речиси една третина од испитаниците, односно 31,7 отсто би ...
| | веќе видена | слични

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени Александра Спасеска 26.03.2023 / 13:17 Македонија Членот на Централниот совет ...
| | веќе видена | слични

По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 566 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

МЗ по бројните негативни рекации од јавноста, излезе со појаснување за МИА, во кое тврди дека ќе бидат исти цените за косовските и албанските државјани како за ...
сите 314 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изет Меџити: Не ми е јасно од каде наоѓа Груби пари за толку скапи пејачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: