КОВАЧЕВСКИ: За влез во ЕУ прво мора со двотретинско мнозинство Бугарите да ги внесеме во Устав, потоа реформи во судството


Процесот на зачленување во ЕУ не е процес на еден човек, ниту на една политичка партија, ниту е процес на една влада, туку тоа е обврска и одговорност и на ...
| | веќе видена | слични

Улогата на медиумите и на граѓанското општество ќе биде клучна во објаснувањето на процесот кон евроинтеграциите, во анализата на предизвиците, кои претстојат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека недозволиво е да се блокираат преговорите на Македонија за влез во ЕУ поради историски прашања. Тој упати јавна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
| | веќе видена | слични

Прашањето на уставните измени е суверено право на Македонија и таа треба да одлучи. Во однос на Уставот, важно е да видиме какви се точно предлозите и откако ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски , вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска реагираа на вчерашните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: За влез во ЕУ прво мора со двотретинско мнозинство Бугарите да ги внесеме во Устав, потоа реформи во судството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: