Ангелов ќе поддржи уставни измени, но не очекува да се случат до изборите


Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
| | веќе видена | слични

Како СДСМ сме отворени да разговараме за голем број прашања, но главен приоритет се уставните измени за членството во ЕУ, рече пратеникот на СДСМ, Дарко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уставни измени под вакви услови во мандатот на ова собрание нема да се случат и граѓаните кои со огромна бројка го поддржуваат таквиот став, воопшто нема ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, најави формирање влада со партија на Албанците во Македонија, дури и ако ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од ДУИ за „Фронт за Европа“. Но, дури и да добие таква покана, партијата ќе ја одбие, најави потпретседателот на Тимчо Муцунски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, кој пред пет дена рече дека Христијан Мицкоски и Никола Груевски немаат исти ставови за уставните измени, денеска, прашан од каде ...
| | веќе видена | слични

Немаме намера да прифатиме уставни измени под овие услови, а нашиот план опфаќа прв чекор предвремени парламентарни избори и секој којшто има план за решение ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Уставните измени мора да се донесат што поскоро во македонското собрание за да продолжи европскиот пат на државата. Во периодот што следи главниот фокус треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов ќе поддржи уставни измени, но не очекува да се случат до изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: