Облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
| | веќе видена | слични

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со ...
| | веќе видена | слични
11 копии
15 копии
6 копии

РХМЗ на Србија денеска предупреди на големо невреме со дожд, но и снег и силен ветер. На некои места ќе „удри“ град. Ќе дува умерен и засилен северозападен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 147 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: