АХМЕТИ Е ГОРД НА ТИМОТ НА ДУИ ВО ВЛАДАТА, ГРУБИ ОСТАНУВА СО ПОДАДЕНА РАКА КОН ОГНЕНИТЕ - еве што говореа на митингот

Демократската унија за интеграција соопшти дека на вечерашниов митинг во Чаир наишле на исклучително голем прием од активисти на ДУИ. Пред присутните говори ...
| | веќе видена | слични

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
| | веќе видена | слични

Пеењето не е начин за комуникација и решавање на проблемите во политиката, тврди во интервјуто на Невзат Бејта за Вечер. прес . Секогаш кога ќе испратите ...
| | веќе видена | слични

Во групата незадоволни во ДУИ, сега се тројца пратеници. За да ги исклучат од партија треба да се дебатира во партијата, ако мнозинството членови на ...
| | веќе видена | слични

Иако до следните редовни парламентарни избори, има уште речиси година дена, се редат анкети за јавното мислење околу тоа во кого граѓаните имаат најголема ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на јавното мислење што го спровело Институтот за јавни политики „Арбен Џафери“ речиси една третина од испитаниците, односно 31,7 отсто би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија е доминантно подготвена за избори, со јасни ставови во однос на власта и опозицијата и незадоволна од сегашната власт без оглед на етничката ...
| | веќе видена | слични

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени Александра Спасеска 26.03.2023 / 13:17 Македонија Членот на Централниот совет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 69 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 116 | | | веќе видена

За разлика од амандманите на бугарските европратеници, кои се обидуваат во извештајот за Македонија да вметнат свои ставови, квазикритики и конструкции за ...
сите 236 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија за петте предлог-закони со европско знаме поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д ќе гласа против, информира на денешната ...
сите 153 | | | веќе видена

Во интервју за утринската програма на Телевизија Телма, потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи најави дека од први јули оваа година, граѓаните повторно ќе ...
сите 73 | | | веќе видена

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска (25.05.2023) до Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХМЕТИ Е ГОРД НА ТИМОТ НА ДУИ ВО ВЛАДАТА, ГРУБИ ОСТАНУВА СО ПОДАДЕНА РАКА КОН ОГНЕНИТЕ - еве што говореа на митингот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: