ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ахмети пееше пред митинг, а Грковска го опоменала Груби за играњето фудбал


АХМЕТИ ПЕЕШЕ ПРЕД МИТИНГОТ ВО ЧАИР Артан Груби, прв вицепремиер во земјава, на својот фејсбук-профил објави видео на кое лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пее ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремниер Артан Груби негира дека настанот во Чаир во понеделникот бил „дебело платена приватна журка за подигање на руинираниот рејтинг на ДУИ“ и ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер Артан Груби на својот фејсбук профил објави фотографии од вчерашниот митинг на Демократската унија за интеграција во Чаир, локација која се ...
| | веќе видена | слични

Прашана во однос на судирот на интереси за фирмата на братот на вицепремиерот Артан Груби, која добила средства од Владата, вицепремиерката Грковска истакна ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 567 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 193 | | | веќе видена

„Нашата држава, нашиот народ е пред историска шанса за продолжување на европскиот пат, со цел полноправно членство во ЕУ најдоцна до 2030 година. Сега е ...
сите 143 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 121 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 60 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ахмети пееше пред митинг, а Грковска го опоменала Груби за играњето фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: