Деаноски: Предлог-закон за општиот колективен договор и Предлог-законот за плати се неприфатливи за синдикатите


Трпе Деаноски од УПОЗ во емисијата 24 анализа во рече дека имале тракалезна маса пред неколку недели инициран од Синдикатот на самостојните клинички центри во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минималната плата ќе продолжи да се зголемува во Албанија во следните две години за да достигне 45.000 леки во 2025 година, изјави албанската министерка за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на седницата за пратенички прашања во Парламентот, порача дека со системските ...
| | веќе видена | слични

„Заврши времето кога работниците во време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, околу 90.000 работници во текстилната, чевларската и кожната индустрија, беа ...
| | веќе видена | слични

Молкот од Финансии ги натера своите барања овој пат да ги искажат од пред Владата. Повторија дека бараат реално покачување на платите а не само усогласување со ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Министерство за култура побараа поголеми плати со протест пред Влада Александра Спасеска 28.03.2023 / 14:52 Македонија Средба со надлежните од ...
| | веќе видена | слични

Општина Тетово го потпиша новиот колективен договор со Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ), инфомираат ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Министерството за култура, Управата за културно наследство и Агенцијата за филм, третиот ден од протестот го одржаа пред Владата каде повторно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Средба со надлежните од Министерството за финансии и денеска побараа вработените од Министерството за култура, Управата за културно наследство и Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Три дена молк, во кои ги добивме и најновите информации од Собранието, кои говорат дека на вработените во оваа институција, со измени и дополнувања на Законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 621 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деаноски: Предлог-закон за општиот колективен договор и Предлог-законот за плати се неприфатливи за синдикатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: