Владата утре ќе ги замрзне цените на јајцата и оризот


3 копии

Португалија привремено го укинува данокот на додадена вредност (ДДВ) за основната храна за да ја спречи инфлацијата. Левичарската влада на Португалија планира ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно месецов ги замрзна цените на лебот, млекото и јајцата, Владата во наредните денови ќе ги замрзне цените на хигиенските производи, зеленчукот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање за замрзнувањето на цените на основните ...
| | веќе видена | слични

Поевтинуваат, односно се замрзнуваат цените на дел од хигиенските артикли. Станува збор за тоалетната хартија, влажните марамици, како и производите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1024 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 215 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе ги замрзне цените на јајцата и оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: