Тренчевска: Носењето на нов општ колективен договор е неопходно, ќе даде решение за состојбата на вработените во јавниот сектор


Економскиот социјален совет денеска ја оддржа седмата седница, на која се отвори дискусија за неопходноста од склучување на нов Општ колективен договор и за ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра со средно со 10 години стаж и хигиеничарка со 10 години стаж имаат разлика од илјада денари во платата поради неусогласеност на коефициентите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Молкот од Финансии ги натера своите барања овој пат да ги искажат од пред Владата. Повторија дека бараат реално покачување на платите а не само усогласување со ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Министерство за култура побараа поголеми плати со протест пред Влада Александра Спасеска 28.03.2023 / 14:52 Македонија Средба со надлежните од ...
| | веќе видена | слични

Општина Тетово го потпиша новиот колективен договор со Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ), инфомираат ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Министерството за култура, Управата за културно наследство и Агенцијата за филм, третиот ден од протестот го одржаа пред Владата каде повторно ...
| | веќе видена | слични

Средба со надлежните од Министерството за финансии и денеска побараа вработените од Министерството за култура, Управата за културно наследство и Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во врска со ценовникот за давање на здравствени услуги на странци, Министерството за здравство информира дека до сите универзитетски клиники и институти е ...
сите 336 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 211 | | | веќе видена

Руски официјални лица и воени блогери објавија дека во текот на ноќта се воделе тешки борби во клучниот регион Запорожје, на југот на Украина, пренесе ...
сите 118 | | | веќе видена

Украинската армија денеска ја демантираше веста објавена од Ен-би-си Њуз (NBC News) дека почнала контраофанзива против руските сили. „Немаме такви информации. ...
сите 89 | | | веќе видена

Нацрт-предлогот за Статутот на Заедницата на српските општини на албанскиот премиер Еди Рама стигна до германската влада, потврдено е за „Косово онлајн“. ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Носењето на нов општ колективен договор е неопходно, ќе даде решение за состојбата на вработените во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: