ЕКС АМБАСАДОРОТ ВОКЕР: Голема грешка и пораз на Косово во Охрид – нема смисла да им се даваат повеќе малцински права на Србите

Поранешниот амбасадор на мисијата на ОБСЕ на Косово, Вилијам Вокер не е задоволен од епилогот од преговорите во Охрид и големата победа на Србија на чело со ...
| | веќе видена | слични

Како Вучиќ сфатил дека ќе има војна во Украина без Путин да му каже директно? Александра Спасеска 27.03.2023 / 13:22 Регион Српскиот претседател Александар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, гостувајќи во утринската програма на ТВ Пинк, зборуваше и за литиумот, при што рече дека се уште тврди дека е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска изјави дека она што се случува во глобалната политика, а пред се во Европа, ќе ја промени динамиката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за состојбите во светот. Тој вели дека Американците создаваат „нов блок во Европа, кој значително ќе ја погоди ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ одговори на наводите од опозицијата која го нарече лудак. Во интервју за ТВ Пинк тој рече дека ќе објасни „зошто јас сум ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е познат по тоа што често во јавноста зборува за работи за кои државен лидер нема потреба да зборува. Сепак, Вучиќ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКС АМБАСАДОРОТ ВОКЕР: Голема грешка и пораз на Косово во Охрид – нема смисла да им се даваат повеќе малцински права на Србите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: