Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт


Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на ...
| | веќе видена | слични

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени Александра Спасеска 26.03.2023 / 13:17 Македонија Членот на Централниот совет ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) по тричасовно заседавање денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по завршувањето на денешното Централно претседателство на партијата, рече дека се зборувало за многу важна тема како што е ...
| | веќе видена | слични

По седницата на Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) која траеше три часа, партијата денеска одлучи наредната недела ...
| | веќе видена | слични

Уште еден состанок на ДУИ, без решение за мир во партија на Ахмети. Седницата на централното претседателство разговараше за европскиот фронт, расколот кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: