Македонските „Сухои“ донирани на Украина, ама корист само за резервни делови

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
| | веќе видена | слични

„Прaвите голема грешка што испраќате хеликоптери во Украина“, порачува официјална Москва по информациите дека Македонија ќе испраќа борбени авиони во Украина ...
| | веќе видена | слични

Македонската воена помош за Украина се чини не прекинува. Нашата држава е една од ретките земји кои досега не престана да донира борбени системи и борбена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анализата на Генралштабот е веќе завршена, потврдија од таму за Канал 5, а одлуката за донацијата треба да биде одобрена на наредната владина седница. Од ...
| | веќе видена | слични

Руската Федерација ја обвини Словачка дека го прекршила договорот со испраќањето борбени авиони МиГ-29 од советско производство во Украина. Според договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката на претседателот на Бугарија Румен Радев да се спротивстави на приклучувањето кон договорената заедничка европска набавка на милион артилериски ...
| | веќе видена | слични

Според договорот потпишан во 1997 година, на Словачка не и беше дозволено да испраќа авиони во друга земја без согласност на Русија, соопшти федералната служба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските „Сухои“ донирани на Украина, ама корист само за резервни делови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: