Прилеп ќе се задолжува 5 милиони евра преку обврзници


7 копии

Изминува една и пол година од мандатите на градоначалнците од ВМРО-ДПМНЕ, период во кој целата јавност ја виде нивната неспособност. Над 40 градоначалници од ...
| | веќе видена | слични

Нови булевари, улици, тротоари, канализациони системи, паркови и спортски терени се секојдневие за општините со кои раководат градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ за една година имаат сработено повеќе од цела влада на СДС и ДУИ во општините со кои раководат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, на ...
| | веќе видена | слични

Над 40 градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ досега не реализираа ниту еден важен, капитален проект за општините и граѓаните, а дури ги прекинаа и наследените проекти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска сме во Илинден. На мое искрено задоволство еве гледате во екот на градежните активности, градоначалникот Александар заедно со советот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Општина Илинден. -Јас сум задоволен што градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски денеска беше на увид на изградбата на кружен тек во населеното место Илинден. - Денеска сме на увид ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар во Централниот регистар регистрираше трговско друштво за производство и продажба на електрична енергија од обновливи извори „Енергија Центар“ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 216 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилеп ќе се задолжува 5 милиони евра преку обврзници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: