Водостојот на Охридското Езеро за една недела порасна за 4 сантиметри, но и понатаму е под просекот


Охрид, 20. март 2023 (ИНПРЕС) – Иако последнава недела е зголемено за четири сантиметри, сепак и натаму нивото на Охридското Езеро е далеку од просекот за овој ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. март 2023 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски радио водител, но и планинар и вљубеник во природата Жанко ЗШ Голабоски гостуваше во утринската програма ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. март 2023 (ИНПРЕС) – Според последните мерења и податоците на Управата за хидрометеролошки работи (УХМР), нивото на Охридското Езеро е на кота од ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Колекторски систем“ за заштита на Охридското Езеро по повод Светскиот ден на водите објави соопштение за сработеното изминатиот период и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 611 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 115 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водостојот на Охридското Езеро за една недела порасна за 4 сантиметри, но и понатаму е под просекот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: