Курти нападнат од Албанците: „Нè предаде!“


5 копии

Институциите на Европската унија, со поддршка на лидерите на ЕУ, во наредните денови ќе ги направат првите чекори кон имплементација на Охридскиот договор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот амбасадор во Белград, Кристофер Хил , во Бујановац изјави дека бриселскиот договор се однесува на Косово, а не на прашањата за малцинствата во ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ изјави дека Црна Гора е подготвена да придонесе и да го поддржи процесот на нормализација на односите меѓу Србија и ...
| | веќе видена | слични

Уште од 1999 година, илјадници српски граѓани на Косово продолжуваат да работат во паралелни институции, o пштини, компании , јавни претпријатија, детски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Косовскиот премиер Албин Курти, кој вчера беше во работна посета на Тирана, за новинарите изјави дека ги информирал албанските политичари за деталите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последните случувања во преговорите меѓу Косово и Србија беа главна тема на разговор на денешната средба на албанскиот претседател Бајрам Бегај и косовскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 371 | | | веќе видена

По вчерашната лидерска средба помеѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мискоцки, се огласија градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, чиј претседател е Мицкоски. ...
сите 244 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 57 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти нападнат од Албанците: „Нè предаде!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: