Бектеши: Од утре се замрзнуваат цените на јајцата и оризот

4 копии

На Азиските берзи цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит претходниот ден, што најмногу се должи на стабилизацијата на банкарскиот сектор, но тргувањето ...
| | веќе видена | слични

По три последователни месеци пад, инфлацијата во Велика Британија повторно скокна, принудувајќи ја Банката на Англија да ја зголеми основната каматна стапка по ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Банкарскиот систем на САД останува здрав и издржлив, уверуваат регулаторите и покрај фактот дека од тамошните банки се повлечени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Федералните резерви оваа недела се соочија со особено вознемирувачка одлука: Дали треба да ги зголемат каматните стапки за време на банкарската криза? За Том ...
| | веќе видена | слични

Индексот на цените на производителите се искачи за 9,2 проценти на годишно ниво во февруари, побавно од порастот од 10,7 отсто во претходниот месец. Понатаму, ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата на цените на производството во Финска дополнително се намали во февруари на најниско ниво во речиси две години, покажаа податоците на финскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 676 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 121 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена

Арбен Таравари, лидер на Алијансата за Албанците (АА), тврди дека со неговата партија како дел од власта, Македонија се движи напред и има подобра положба за ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Од утре се замрзнуваат цените на јајцата и оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: