Уапсен маж од Валандово - во неговиот дом полицијата пронајде семки од канабис и марихуана


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против П.Т.(35) од Валандово, поради постоење основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На двајца црногорски државјани кои беа уапсени при запленувањето на 489 килограми кокаин во Уругвај им е одредена мерка притвор до 120 дена.Во повеќемесечната ...
| | веќе видена | слични

Двајца државјани на Црна Гора се меѓу уапсените во полициска акција „Виртус“ во која се запленети 489 килограми коакин во Уругвај. Црногорците се најверојатно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициска бркотница се одвивала синоќа на автопатот Гостивар-Тетово кога дилери на дрога ја забележале полицијата и одлучиле да се дадат во бегство. Двајцата ...
| | веќе видена | слични

Двајца дилери на дрога се уапсени вчера на автопатот Гостивар-Тетово со 30 килограми марихуана, спакувана во 25 пакувања во нивниот автомобил, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството покрена постапка против двајцата дилери од Арачиново кои вчера беа приведени во полициска акција на наплатната рампа Гостирав – Тетово, откако ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство од судија на претходна постапка побара мерка притвор за двајца осомничени кои се уапсени вчера од МВР за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека поднесе обвинителен акт против три лица за кривично дело – Неовластено ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство против тројца дилери кои беа приведени кон крајот на минатата година во скопско Катланово. Ова обвинение е дел од голема акција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 454 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен маж од Валандово - во неговиот дом полицијата пронајде семки од канабис и марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: