Песков: Дронот над Црното Море ја докажува вмешаноста на САД во конфликтот против Русија

„Сосема е очигледно што прават овие дронови. Нивната мисија воопшто не е мирољубива, да обезбедат пловидба во меѓународни води. Тоа ни е добро познато. ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата што ја предизвикал, како што тврдат руските медиуми, украинскиот дрон се случила во градот Кирејевск, кој се наоѓа на околу 220 километри јужно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дрон од типот Ту-141 Свифт во неделата падна на 150 километри од Москва во Киреевск во регионот Тула. Руските медиуми велат дека ист таков беше дронот кој лани ...
| | веќе видена | слични

Дрон од типот Ту-141 Свифт што падна на 150 километри од Москва е ист како дронот што го погоди Загреб минатата година, пишува Индекс . Според агенцијата Тасс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск во руската област Тула, во која беа повредени три лица. Како што пренесуваат руските медиуми, на местото на ...
| | веќе видена | слични

Во градот Кирејевск во руската област Тула денеска дошло до експлозија, а руските медиуми јавуваат дека на местото на несреќата експлодирал украински дрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 480 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека актуелниот косовски премиер, Албин Курти „нема потреба да се урива“, ...
сите 484 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Дронот над Црното Море ја докажува вмешаноста на САД во конфликтот против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: