Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер


На 24.03.2023 околу 01.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тројца малолетници и еден тинејџер се здобиле со повреди по сообраќајна незгода во која учествувале. Малолетниците се на возраст од 14 години, при што едниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полиција вчера било пријавено дека малолетно девојче било физички нападнато од нејзината наставничка која употребила тврд предмет. Како што се наведува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска околу 1:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај бензинска ...
| | веќе видена | слични

Ученичка во скопско приватно основно училиште била нападната од наставничка во училиштето, која употребила и тврд предмет, соопшти полицијата. Како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на патот Скопје-Тетово. Според информациите од МВР, вчера околу 01.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нставничка во приватно основно училиште во Скопје нападнала ученичка. Според информациите од МВР, вчера во 14.30 часот во Полициската станица Карпош, М.Д.(46) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: