Путин спонтано отишол во разрушениот Мариупол, Украина со осуда на посетата


Рускиот претседател Владимир Путин во последен момент одлучи да замине во Мариупол, украинскиот град уништен со бомбардирање, соопшти денеска Кремљ, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да замине од Москва, каде што два дена се состана со Владимир Путин, кинескиот претседател Си Џинпинг му рече на рускиот колега дека „доаѓаат промени“. – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинескиот претседател Ши Џинпинг и рускиот претседател Владимир Путин се снимени како топло се збогуваат на крајот на дводневниот состанок во Москва, кој ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Кина Си Џинпинг ја заврши својата официјална посета на Русија. Џинпинг и Путин беа снимени како топло се збогуваат на крајот од дводневната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој потег на рускиот претседател Владимир Путин често е предмет на анализа на западните медиуми. Уште од почетокот на инвазијата на Украина се пишуваше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Украина ќе ѝ биде исклучително тешко да ги протера руските сили од нејзината територија во 2023 година, но конфликтот не е замрзнат, изјави Марк Мили, шеф ...
| | веќе видена | слични

На видеото од средбата на Путин со локалните жители, споделено од руските државни медиуми, се слуша како личност во позадина вика: „Ова е лага, ова е само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин викендов дојде во ненадејна посета на окупираните територии на Украина, повторно поттикнувајќи ги теоретичарите на заговори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ненадејно го посети окупираниот украински град Мариупол, само неколку дена откако Меѓународниот кривичен суд издаде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во моментов во Клиничката болница Битола инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат вршат вонреден надзор откако македонската јавност вчера ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 99 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ново продолжение во низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. Утрово нешто пред 7 часот на наплатната ...
сите 138 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин спонтано отишол во разрушениот Мариупол, Украина со осуда на посетата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: