Битиќи најавува дека со зголемувањето на минималната плата ќе се зголемат и платите во сите сектори


Природно е трендот на покачување на минималната плата да биде проследен со соодветно зголемување и на останатите плати, а нема апсолутно никаков простор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
| | веќе видена | слични

Ваква е сликата во маркетите на првиот ден откако владата одлучи и нив да ги додаде на листата на продукти со замрзанати цени, на која претходно се најдоа и ...
| | веќе видена | слични

Замрзнувањето на цените на храната може да даде сериозен резултат во намалувањето на инфлацијата само ако продолжи и во следните месеци. Експертите велат дека ...
| | веќе видена | слични

Производителите на јајца ќе работат со загуба и ќе трпи производството, зашто се приморани да ја прифатат владината одлука за замрзнување на цената на 8 до 9 ...
| | веќе видена | слични

Мерките што беа донесени од страна на Владата за надминување на енергетската криза дадоа позитивен ефект и ја поминавме зимата, изјави вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични

Верче Дончевска, која со години е пазарџика во скопски Аеродром не е загрижена за профитот поради намалувањето на цената на јајцата. Вели заработувачката е за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи најавува дека со зголемувањето на минималната плата ќе се зголемат и платите во сите сектори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: