Финансиската криза од „2008“ нема да се повтори

Претседателот на саудиската национална банка Амар ал Кудаири поднесе оставка од „лични причини“ бидејќи неговите изјави за банката Кредит Свисс (Credit Susse), ...
| | веќе видена | слични

Амар Ал Кудаири, претседател на Саудиска национална банка, која е еден од најголемите акционери на Credit Suisse, поднесе оставка само неколку дена откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската Федералната корпорација за осигурување на депозитите (FDIC) извести дека продала 72 милијарди долари од сопственоста на пропаднатата банка ...
| | веќе видена | слични

Трансакцијата се однесува на 72 милијарди долари активи на пропаднатата банка, соопшти ФДИК, наведувајќи дека денеска ќе се отворат 17 филијали на „СВБ“ со ...
| | веќе видена | слични

Сите депозити на банкротираната банка Силикон Валеј ќе ги купи Фрст Ситизен банка и Tраст Кo., објави во понеделникот Федералната корпорација за осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Банкарскиот систем на САД останува здрав и издржлив, уверуваат регулаторите и покрај фактот дека од тамошните банки се повлечени ...
| | веќе видена | слични

Имотот и заемите на банката на Силиконската долина (SVB) ги купува ривалот First Citizens BancShares, јавува Би-Би-Си. Колапсот на SVB ги зголеми стравувањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Само вистина” на Канал 5 телевизија истакна дека достижноста и престижот да бидеме дел од најбогатите, ...
сите 472 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 81 | | | веќе видена

Интервју со министерот за надворешни работи на Латвија - Едгарс Ринкевичс Глас на Америка: Во посета на Рига веднаш по почетокот на руската инвазија во ...
сите 188 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 50 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 4 | | | веќе видена

САД и Русија престанаа да споделуваат податоци за нуклеарното оружје двапати годишно според неуспешниот договор „Њу СТАРТ“ , последниот договор за контрола на ...
сите 160 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиската криза од „2008“ нема да се повтори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: